Looduskooli perepäevad 2019

Kolmel juulikuu neljapäeval ootame igas vanuses loodusehuvilisi Sagadi looduskooli perepäevadele. Looduskooli õppeklassis saab uusi teadmisi, on võimalus mängida ning uurida põnevaid objekte mikroskoobiga. Võimalus meisterdada töötoas, käia pargis või metsamuuseumis. 

Looduskool on avatud perepäevadel kell 10.00-15.00.

11. juuli Aardeotsingud looduses - Geopeitus
Aardejaht pole sugugi vaid filmide ja põnevusromaanide teema. Seda saab teha ka looduses. Esimesel perepäeval tutvustame aarete otsimismängu geopeitust, lahendame salakirju ja mõistatusi ning mängime maastikumängu Sagadi mõisapargis. Osavad ülesande lahendajad saavad omale ise meisterdada auhinna.Geopeitust tutvustav loeng algab kell 11.

18. juuli Puud ja inimesed – rahvusliku puutööpäev
Sel suvel on metsamuuseumis Meelis Kihulase näitus Puud ja inimesed. Meister ise tutvustab oma loomingut, räägib Eestimaa inimeste lähedasest seosest puude ja puiduga ning annab ülevaate endisaegsest ja praegusest puitkäsitööst.
Looduskoolis saavad juhendajate näpunäidetel meisterdada nii algajad kui ka pisut osavamad käsitöötegijad.

25. juuli Elu Putuka/na/ta/ga

Saame lähemalt tuttavaks kuuejalgsete mitmekesise maailmaga. Võrdleme endid putukatega ja putukaid omavahel. Uurimist ja nuputamist nii kõige pisematele kui ka väga nupukatele.

Töötoas meisterdame mitmetes tehnikates erinevaid putukaid.

Perepäevadel osalemine on tasuta.