Lasteaia rühmadele

Kes elab metsa sees?

Metsloomade uurimine ja võrdlemine metsamuuseumis aitab  luua õiged arusaamad loomade suurustest ning liikumisviisidest.  Meisterdame looduslikust materjalist metsaelanikke.

Kiri lumevaibal

Talvises looduses liikudes on lihtsam märgata loomade tegevusjälgi. Nende märkide mõistmine ja lugemine õpetab loodust paremini tundma ning muutustest aru saama.

Sõber puu

Metsamuuseumi näituse toel õpime tundma erinevaid puuliike kõigi oma meelte abil. Liigirikas mõisa park aitab  kinnistada muuseumis saadud teadmisi. Iga laps paneb kasvama oma puu, kelle  kasvamist saab jälgida kodus.

Tiivulised talves

Karm talv toob Eestis talvituvad linnud söögimaja juurde. Nende jälgimine annab põnevad vaatemänge. Elamused on suuremad, kui meil on teadmised linnumaja külalistest, nende toitumise eelistustest ja lisatoitmisega kaasnevatest probleemidest.


Looduskool tuleb külla

Lasteaedade vanematele rühmadele pakub RMK Sagadi looduskool traditsioonilisi metsategelaste külaskäike lasteaeda


Programmid mujal Eestis


Matkapäev Viitnal
 Matkapäeval tutvutakse Viitna Pikkjärve ümbruse loodusega. Uuritakse, milline taimestik kasvab liivasel ja kruusasel pinnasel; mõõdetakse õhu, vee ja pinnase temperatuuri; tutvutakse seal kasvavate seeneliikidega ning looduses liikudes nauditakse kauneid vaateid.

Altja-Mustoja matkapäev

Matkapäeval  tutvume Altja metsa ja mereranna loodusega. Vaatleme mere ääres elutsevaid linde, uurime palumetsas kasvavat taimestikku, mängime keskkonnamänge ja meisterdame looduslikust materjalist rannamaale. 

Meie lasteaia looduspäev Lahemaal

Tulge looduspäevale  kogu lasteaiaga või ainult oma rühmakaaslastega. Kutsume külastama Lahemaa kauneid  õppe- ja matkaradu Viitnal, Altjal või Tsitres.


Õppeprogrammile tulles peab kaasas olema täidetud lasteaiarühmadel registreerimisleht, mis on kinnitus sellele, et õpilased on tutvunud ja peavad kinni Sagadi looduskooli kodukorrast.