Juulikuised Öömuuseumid

28.06.2012
Juba järgmisel nädalal algavad taas Sagadi öömuuseumid.

Ootame kõiki ajaloo- ja muusikahuvilisi kolmapäeva õhtuti Sagadi härrastemajja.

Loengute algus on igal öömuuseumil kell 20. Härrastemaja avame sissepääsuks kell 19 ning kuni kell 20 on lahti veel metsamuuseumi uksed. Öömuuseumi kontserdiosa algab kell 21:30 ning vahepeal saab häärberipuhvetist kehakosutust hankida.

Sissepääs 3 eurot, piletid müügil kohapeal.

4.07

  • Loeng - Kai Tomasberg, TÜ Pärnu kolledži õppejõud. Laudlinasse mitte nuusata! ehk mõisaaegsed lauakombed ja käitumisetikett.
Tavapäraselt peetakse mõisaaegseid lauakombeid ja käitumisetiketti väga peeneks, millest ikka tahetud eeskuju võtta. Kas kõik aga ikkagi oli nii väljapeetud ja pidulik ning oli selles rohkem praktilisust või lihtsalt näitemängu? Kui palju sellest kõigest on jõudnud tänapäeva ja mis vajunud unustusehõlma?
  • Kontsert - Muusikalise menüü eest hoolitsevad Tuuli ja Teet Velling, kes pakuvad nii omatehtud laule kui võõraid palu endatehtud kastmes ja omavalitud lisanditega, ehk siis „Muusikaline õhtusöök kahele“

11.07

  • Loeng - Maris Saagpakk, Tallinna Ülikooli filoloogiadoktor. Baltisakslaste etnilised anekdoodid.
Inimestele on ikka meeldinud anekdoote rääkida ja erandiks polnud ka baltisaksa mõisnikud. Suure osa neist moodustasid nö „etnilised” anekdoodid, kus peaosades eri rahvusest tegelased. Kas neis juttudes tegutsesid lollid eestlased, juhmid venelased ja targad sakslased või oli sootuks vastupidi ning mis teemadel neid räägiti ja kui „poliitiliselt ebakorrektsed” on nad tänapäeva mõistes? 
  • Kontsert - Jätkame kuninglikult ehk „Kuningate tants ja muusika" - 17. saj lõpu tantsud, laulud ja muusika Prantsusmaalt ja Inglismaalt. Esitajateks ajaloolise tantsu ansambel "Saltatores Revalienses" ja vanamuusikaansambel "Rondellus"

18.07

  • Loeng - Olev Liivik, ajaloolane. Loojangul lahkume Eestimaalt ehk baltisakslaste lahkumine Eestist 1939.
Baltisakslaste lahkumine Eestist 1939. a sügisel on üks omalaadsemaid peatükke meie ajaloos, märkides ühe epohhi lõplikku loojangut. Umsiedlungi nime all tuntud sündmus on tänaseni jäänud paljus laiemalt kajastamata. Kuidas see kõik toimus, kuhu baltlased viidi, mis sai neist ja nende varast ning kuidas milline oli nende edasine saatus?
  • Kontsert - Eneli Hiiemaa (flööt) ja Tiinamai Keskpaik (harf), Kaunid palad flöödile ja harfile.

25.07

  • Loeng - Artur Talvik, filmimees, Sagadi, Vihula ja Palmse Eesti mängufilmi võttekohtadena – kus on miskit filmitud?
Tihti küsime endilt filmi vaadates, et huvitav, kus see küll on filmitud? Lahemaa mõisad on olnud paljude meie mängufilmide võttekohtadeks. On filme, mida tehtud vaid Sagadis või Palmses, kuid ka neid, mida filmitud kõigis kolmes mõisas. Mis filmid need on, milliseid stseene on kuskil üles võetud ja kuidas nad kinolinal paistavad?
  • Kontsert - Filmimuusikat ja filmidest inspireeritud muusikat meie selle ala grand old man’ilt Olav Ehalalt.


Soovin uudiskirja E-posti aadressile