Mõis

Sagadi mõis – punased kivikatused, valgeks lubjatud kaaristud, kellatorn ning teised saksapärase korrektsusega paigutatud roosad-valged hooned; erkrohelised muruplatsid, võimsad pargipuud, roosid ja tiik armastuse sümbolina; Lahemaa metsade ja meremüha, loodusrajad, teised kaunid mõisakompleksid käeulatuses…

Sagadi mõisa ajalugu ulatub rohkem kui 500 aastat tagasi. Tänasel päeval on endised aidad, tallid, meierei, tõllakuur, laudad ja muud hooned saanud endale uued funktsioonid. Sagadis toimivad koos metsamuuseum ja mõis-muuseum, looduskool, hotell, restoran. Sagadi mõisakompleks on riikliku tähtsusega arhitektuurimälestis, mille muudab haruldaseks tema terviklikkus.

Sagadi mõisnike kunagisele rikkusele pani osaliselt aluse mets. Praegugi haldavad mõisa metsamehed, täpsemalt Riigimetsa Majandamise Keskus. Huvi ja armastus metsa ning looduse vastu laiemalt on läbivaks jooneks kõigis meie tegevustes.

Sajandeid on Sagadis külalisi oodatud ja vastu võetud. Mõisa külastab igal aastal mitukümmend tuhat huvilist. Tule ja saa osa Sagadi mõisa muinasjutust!