Öömuuseumid juulikuu kolmapäeviti

01.07.2013
Kolmapäeva õhtud on Sagadi mõisa härrastemajas taas Öömuuseumite päralt. Pakume suurepärast muusikat parimatelt esitajatelt ning põnevaid loenguid mõisate ajaloost oma ala asjatundjatelt. Tänavu on fookuses mõisate argielu ehk igapäevaste toimingute väikesed saladused.

03. juuli  

„Talutarest salongi – moodsa argielu kujunemine“

Kui palju erines tarbimiskultuur tänapäevasest 125 aastat tagasi? Milline oli tollane kodusisustus ja milliseid tarbeasju kasutati? Mida kujutas endast selleaegne toidukultuur ja sinna juurde käinud kombed? Just nendele küsimustele annab vastuse meie tänavuse öömuuseumi avaloeng, lektoriks Anu Kannike Tallinna Ülikoolist.

Kate ja Tõun laulavad suve suunurgad ülespidi

 

10. juuli

„Eesti elu eurooplase silme läbi – pilk vanadesse reisikirjadesse“

Vanad reisikirjad on ühed põnevaimad allikad 18. sajandi Eesti elu kujutamisel. Eestisse sattunud koduõpetajad, rännumehed või lihtsalt külalised jäädvustasid tihti oma tähelepanekuid, andes võõra pilgu läbi nähtud värvika pildi Eesti elust. Mis hämmastas, mida imetleti ja millise hinnangu andsid võõramaalased Eesti elule, sellest räägib Marge Rennit Tartu Linnamuuseumist.

Kava „Kuldne põld“ toob kuulajateni kaunihäälne Maarja-Liis Ilus, teda saadab kitarril Peeter Rebane.

 

17. juuli

„Puhtus, läbimõeldud ruum ja tehnilised uuendused. Moodsa köögi kujunemine 20. sajandi alguse Eestis“

Seekord ei räägi me niiväga söögist, kuivõrd köögist endast. 19. sajandi lõpp – 20. sajandi algus oli murranguline aeg Eesti köögis. Muutused mõttelaadis üheskoos tehniliste uuendustega sillutasid teed tänapäevasele köögile. Kuidas see kõik käis, sellest räägib lektor Kai Lobjakas Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumist.

Muusikalisi maiuspalu  nii eesti, hispaania, vene kui inglise keeles serveerib Gourmet Duo.

 

24. juuli

„Juuksurjänesed, leiutajad ja elegantsed daamid – Eesti iluteeninduse algus“ Kuidas sillutas kohalike naiste moe ja moodsusejanu teed Eesti professionaalse iluteeninduse sünnile? Mis imeloomad olid juuksurjänesed? Mida kujutasid endast kohalike leiutajate poolt välja töötatud juuksurmasinad? Kuidas olid iluravi ja iluteemade olulisus argielus seotud tegelike võimalustega? Äärmiselt värvika loo Eesti professionaalse iluteeninduse sünnist toob meieni iluajaloolane Kätlin Leokin.

Öömuuseumite lõpuakord kavaga „See on hea“ tuleb meesansamblilt Pikapäevarühm.

 

Härrastemaja uksed avame kell 19. Loengu algus kell 20. Kuni loengu alguseni on avatud ka metsamuuseum.  

Öömuuseumi pilet jätkuvalt vaid 3 €.

Soovin uudiskirja E-posti aadressile