12. veebruaril kell 12 räätsade valmistamise töötuba ja metsaretk

08.02.2011
Vahetult enne sõbrapäeva kutsume teid Sagadisse, et retkejuht Peeter Hussari juhendamisel õppida räätsade valmistamist meie esiisade kombel. Lisaks räätsade valmistamisele saab testida nende töökindlust ka väikesel matkal siinsamas Sagadi mõisapargis.

Räätsad on juba ajaloost tuntud heade abimeestena lumisel maastikul liikumisel. Soovil korral on saab igaüks soetada endale kauplusest kaasaegsed plastikust räätsad, kuid palju põnevam kogemus on ise proovida nende valmistamist sel moel nagu neid vanasti eheda käsitööna valmistati.

Töötoas ja metsaretkel osalemiseks tuleks aega varuda paar tundi, et kõigepealt meisterdada looduslikust materjalist räätsad ja seejärel minna uute räätsadega Sagadi mõisaparki väikesele matkale. Nii on hea võimalus võrrelda lumes liikumist räätsadega ja ilma.

Hind 25 € osaleja kohta. Kuna kohtade arv on piiratud, siis saab töötoas ja retkel osaleda vaid eelnevalt registreerudes.


Räätsade töötuppa ootame teid 12.  veebruaril kell 12!

Registreerimine e-kirja teel sagadi.hotell@rmk.ee või telefonil 676 7888.


Talvemõnude nautlejatele uudiseks, et Sagadis saab laenutada ka tõukekelke!


Kui soovite Sagadi mõisa tegemistega kursis olla, siis liituge meie uudiskirjaga, mis toob korra kuus olulisema info Teie e-posti aadressile!

Soovin uudiskirja E-posti aadressile