Avatud triiphoonete ja aedade päev 2022

Avatud triiphoonete ja aedade päev

4. septembril kell 11-17 avavad oma uksed 17 Põhja-Eesti triiphoonet, aeda ja verandat, et pakkuda külastajatele kogemust õue laiendatud eluruumist, toidukasvatusest ja kohaliku toidu nautimisest. Iga aed, terrass ja kasvuhoone on unikaalne, peegeldades pererahva ja ettevõtte nägu ja tegemisi. Ootame Sind!


Vaata siit avatud triiphooneid ja aedu kaardil: Avatud triiphoonete päev 2022


  • 4. septembril 2022 kell 12.00 Sagadi mõisa ja parki tutvustav jalutuskäik (kogunemine hotelli ees). Tasuta!

Sagadis on  mõisasüdame lahutamatuks osaks park oma võimsate põlispuudega. 

 Triiphoone on Sagadis olnud juba 18. sajandi algusest, praegune talveaed valmis 1861. aastal. Sagadi mõisa talveaed on kujundatud liigirikka Hiina ja Jaapani päritolu taimestikuga, rõhutamaks kuulsaima Sagadi parun Paul Aleksander von Focki sidemeid antud maadega. Lisaks kaunile mõisapargile koos triiphoonega, on Sagadis dendropark ning õunapuuaed. Eriilmeline õunaaed värviderohke lillepeenardega, kus on 100 erinevat roosisorti ning mitmekülgsete maitsetaimede valikuga, pakub silmailu paljudele.

Nautimiseks soovitame peatuda meie restoranis, kus menüüs on kohalikust toorainest valmistatud road ja suur rõhk on metsaandidel ning ulukilihal. Hotelli ees on avatud ka välikohvik kell 11:00-18:00.

Olete kõik oodatud nautima pühapäevast jalutuskäiku Sagadi pargis!