Ruumid ja skeem

Härrastemaja põhiplaan on barokkarhitektuurile vastavalt rangelt sümmeetriline. Hoone keskel asuvad vestibüül ja suur saal, neist kahel pool paiknevad anfilaadsüsteemis toad, kus ruumide laiad tiibuksed asuvad ühel teljel. Külalistetoad ja söögisaal olid hoone põhjaküljel. Lõunakülje idatiivas asetsesid mõisahärra, läänetiivas aga mõisaproua ja lastetoad (eluruumide nimetused on toodud lähtudes nende funktsioonist 20. sajandi algusaastatel). Põhiliselt 19. sajandi lõpust pärinevad saali ja teiste esindusruumide laemaalingud, millest 7 on restaureeritud.

Kelder on välja ehitatud hoone keskel ja idapoolses osas ning seal paiknesid laoruumid. Teist korrust ei kasutatud, välja arvatud fassaadi esiküljel asuvat rõdutuba ning otsmisi tube, kuhu viisid keerdtrepid. Pööningul võib näha ka kahte mantelkorstnat, millest idapoolne oli esialgu ehitatud mantelkorsten-köögina. Huvitav ja salapärane on läänepoolse mantelkorstna võlvialune ruum, nn grott.


1. Eeskoda  2. Saal  3. Palkon  4. Salong  5. Härra magamistuba  6. Vannituba  7. Kabinet  8. Kontor  9. Buduaar                             
10. Proua magamistuba  11. Lastetuba  12. Mantelkorstna alune ruum  13. Sinine salong  14. Külalistetuba  15. Külalistetuba
16. Külaliste magamistuba  17. Teenijate tuba  18. Söögisaal  19. Sahver  20. Teenijate tuba  21. Köök