Näitused

Sagadi metsamuuseumil on aastatepikkune näituste koostamise kogemus. Tavapäraselt valmib aastas üks looduse ja metsanduseteemaline uus originaalnäitus. Metsamuuseumi korraldatud näitused on võitnud auhindu erinevatel konkurssidel ning pälvinud positiivset tähelepanu kõikjal Eestis ja mujal Euroopas.

Hetkel on soovijatel võimalik tellida meilt viit eri vanuses huvilistele teadmisi, põnevust ning avastamisrõõmu pakkuvat näitust:

  • Hundi-teemaline näitus „Vana hall” tutvustab hunti kui olulist liiki metsakooslustes, hundi eluringi, staatust ja elutingimusi nii Eestis kui mujal läbi mitmete sajandite. Susi on meie rahvapärimustes kõige enam esinev loom, seega leiab põhjalikumat kajastust hundiga seotud folkloor ning muidugi küttimine. Ekspositsiooni muudab vaheldusrikkaks originaalfotode ja -jooniste kasutamine.
  • Näitus „300 aastat metsavahi ametit” annab ülevaate metsavahi ameti kujunemisloost, töökohustustest eri aegadel kuni ametikoha kaotamiseni 1990-ndatel. Näitust illustreerib ohter fotomaterjal ning näitlikud esemed.
  • Näitus „Haab – puu mitmele maitsele” valmis 2005.a., kui aasta puu oli just nimelt harilik haab. Haab on huvitav puu, kes erinevatele metsaliikidele meeldib sageli rohkem kui inimesele. Siiski on haavapuu kasutus mitmekülgne ning selle kinnituseks on näitusega kaasnev esemeline pool. Kujunduses on kasutatud kõrgeid kangasbannereid, mis teevad näituse eksponeerimise hõlpsaks ja omanäoliseks.
  • Ülevaatenäitus „Mets läheb peale” annab ülevaate metsa ja metsanduse tähtusest. Suured kangasbanneritel fotod täiendavad infostende, mis on kujundatud loodusraja-äärsete stendide võtmes.
  • Ülevaatenäitus „90 aastat Eesti metsandust” valmis Eesti metsandussüsteemi aastapäeva tähistamiseks ning oli esmalt eksponeeritud EUSTAFOR-i peakontoris Brüsselis. Imposantsed vineerstendid koos eksponaatidega on baasiks fotokollaažile ning infole erinevate kümnendite olulisemate sündmuste kohta.

Sagadi metsamuuseumis asub kaks ajutiste näituste saali kogupinnaga ligi 200m2. Näitustesaalides leiavad lisaks muuseumi originaalnäitustele eksponeerimist ka metsamuuseumi temaatikaga seonduvad külalisnäitused. Omame võimalusi nii foto-, kunsti- kui ka esemeliste ning tekstiliste näituste eksponeerimiseks.

Kontakt ja info näituste tellimiseks ning pakkumiseks.