Looduskooli perepäevad 2023

Juulikuu neljapäevadel ootame taas igas vanuses loodusehuvilisi Sagadi looduskooli perepäevadele.

Looduskooli õppeklassis saab juurde uusi teadmisi, mängida ning uurida mikroskoobiga põnevaid objekte, meisterdada töötoas ning  jalutada pargis.


6. juuli - Nipid ja nõuanded matkasellile kell 10.30-14.30
Matk annab teadmisi, mida haarata kaasa metsarajale, kuidas teha tuld tikkudeta, õpetab esmaabivõtteid trauma puhul ning selgitab, kuidas janu kustutada, kui veepudel on tühi.  
Looduskoolis avatud meisterdamistuba.
Selga - jalga metsaretkeks sobiv riietus ja jalanõud.

Sel perepäeval toimub Sagadis kaks 1,5 km matka järgmistel aegadel:
  • 10.30-12.00  
  • 13.00-14.30  


13. juuli - Pargipuude mõistatused,
 
kell 11-15

Sellel perepäeval ootavad sind erinevad loodusteemalised ülesanded mõisa pargis, õunaaias ja dendropargis. Kaardi abil orienteerudes leiate põnevad mõistatused kindlasti üles!


20. juuli - Lilleniidu asukad ja külalised,
kell 11-15

Sagadi lilleniitudel kasvavad ja õitsevad mitmed põnevad taimed. Õitel ja lehtedel tegutsevad putukad ja teised pisiolendid. Tule ja saa tuttavaks imeliste õite ja nende külalistega! Looduskoolist saad ülesandeid ja juhatusi, kus ja mida uurida. Meisterdades saab pisut taimeilu koju kaasa võtta.

 27. juuli - Vesi liigub ja liigutab, kell 11-15

Veepäeval saame uurida vee ringkäiku looduses. Mudilased saavad proovida mängulist veetilga rännakut. Suurematel on võimalus katsetada vee puhastamist ning uurida tavalise vee tähtsat rolli looduses. Meisterdame mere mõjutatud materjalist.

Perepäevadel osalemine on tasuta.

Lisainfo: sagadi.looduskool@rmk.ee