Looduskooli perepäevad 2022

Juulis ootab Sagadi looduskool külla oma traditsioonilistele perepäevadele, kus kolmel neljapäeval toimub põnevaid avastuslikke tegevusi kogu perele.  

07. juulil  - Keemiline teadusshow,  kell 12-14

Teadusteatri  programmis on üle 25 ägeda katse, kus näeme-kuuleme värvilisi leeke, plahvatusi ja muinasjutulisi udukogusid.  Julgemad osalejad saavad ka ise katsetel abiks olla. 

Teadusteatrissse tulles võta kindlasti kaasa müts, mida on vaja osadel katsetel kasutada. Pista taskusse ka 1 euro, sest programmi käigus valmistame jäätist. Seda peab ikka proovima!

Teadusshow on kõigile tasuta ja kestab 12-14.

14. juulil - Metsloomade karneval, kell 11-15

Perepäeval saame teadmisi meie metsade loomade elust ja inimese suhetest metsloomadega. Looduse- ja jahimees Peeter Hussar teeb väikese ettekande kell 12.

Looduskooli ruumides saab tutvuda metsamuuseumi loomatopistega, uurida metsloomade eluviisi, tegevusjälgi ja kasukaid ning pisut nuputada.

Kutsume teid kogu perega mängima loomamänge. Võib tulla oma kostüümiga või saada looduskoolist kostüümi. Õpime tantsima Jaagupi jenkat ja muid mutionu peo tantse.

Veel saab end liigutada uues Sagadi mõisa treeningpargis. 

21. juulil - Suvine seenepäev  kell 11-15

Looduskoolis on mininäitust parasjagu Sagadi ümbruse metsades leiduvatest seentest. Näha saab mitmeid seeneriigi esindajaid, kindlasti puuseeni ja hea seeneaasta korral ka neid, mis korvi ning pannile sobivad. 

Lahendame ülesandeid ja mõistatusi ikka selle mõttega, et olla kohe esimeste soojade seenevihmade tulles valmis metsas eristama söödavaid ja muid seeni. Meisterdame kaunistusi puuseentest ning vildime pisikesi seenekesi.