7.-9. klass
Programmid SagadisMetsa kui ökosüsteemiga tutvumine metsamuuseumis. Koolitundides õpitu kinnistamine Oandu loodusrajal erinevates metsatüüpides. Tutvustatakse metsapuudega seotud organismide ja nendevaheliste suhetega. Õpilased leiavad metsaretke käigu ühe puu, mida nad rühmaga uurivad. Leitud liigid määratakse ning leitakse nende seos vaadeldava puuga.
Seente kui omapäraste organismide liigirikkusega ja elutegevusega tutvumine. Seente rolli mõistmine metsa ökosüsteemis ja inimese elus.
Sagadi klindialustest allikatest kuni mereni matkates analüüsime rühmades erinevate veekogude vett. Viime läbi vee-elustiku vaatlused jões ja meres. Tutvume vee ja veeringega nii looduses kui ka laboris. Leiame vett kõikjalt ja mõistame kui eriline aine on meie igapäevane vesi.
Programmi läbivateks teemadeks on elurikkus ja fotosüntees kui protsess, mis talletab Päikese energiat ja muudab selle kättesaadavaks teistele organismidele sh inimesele. Programmi esimene osa toimub Sagadi looduskoolis ja metsamuuseumis: tutvutakse fotosünteesi protsessi ja metsakoosluste elurikkusega. Maastikumängu elementidega loodusretke käigus tutvutakse erinevate organismirühmade liikidega.
Seiklus Sagadi mõisas
Loodus- ja kultuurikeskkonda käsitlev programm, mille käigus tutvutakse Sagadi mõisa ajaloo ja loodusega. Meeskonnatöö, orienteerumisoskuse ja märkamisoskuse arendamine.
Uurimuslik keskkonnaseiklus Sagadis
Kuidas töötavad teadlased? Kuidas saab arvamusest teaduslik fakt? Mille poolest sarnaneb teadlase töö disaineri tööga? Kuidas kasutada erinevaid vahendeid keskkonnanähtuste uurimiseks ? Mille poolest erineb vaatlus katsest? Nende küsimuste vastused ei jää programmi käigus teoreetiliseks, vaid saavad tähenduse läbi praktiliste uurimuslike tegevuste pargis, dendraariumis, looduskoolis, metsamuuseumis ja teistes mõisahoonetes.
Avastuslik keskkonnapäev Sagadis ja Altjal
Avastuslik ja uurimuslik tutvumine Lahemaa looduse ja
kultuuripärandiga Sagadi looduskoolis ja metsamuuseumis ning Altja loodusrajal.
Väikestes rühmades ülesandeid lahendades tutvutakse metsamuuseumi
ekspositsiooni ja looduskooli vahenditega. Maastikumäng viib metsa, jõe ja mere
äärde ning paneb mõtlema inimese ja looduse seostele.
Looduskool tuleb külla
Nosce te ipsum - tunne iseennast! Õpime tundma ja tunnetama, kuidas keha erinevad elundkonnad teevad koostööd. Uurime inimese füsioloogiliste näitajate seost treenitusega ja organismi terviklikkust.
Vesi meie ümber - keemilised ja
füüsikalised uuringud - 9.klassile
Käsitleme teemasid Vee keemilised ja
füüsikalised omadused. Veeringe. Vesi kui elukeskkond erinevatele
elusorganismidele. Vee sisaldus elusorganismides sh inimeses, Maal ja
Universumis. Leiame vett kõikjalt ja mõistame kui eriline aine on meie
igapäevane vesi.
Lisainfo:
Tiina Jamsja tel 512 5727
sagadi.looduskool@rmk.ee